Yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT

Helsingin Taksipalvelu Oy

Junailijankuja 5, 00520 Helsinki, katutaso

Toimisto: 041 519 5556 (arkisin 8-16)

palaute@helsingintaksipalvelu.fi

Fax 09 389 3180

LASKUTUSTIEDOT

Verkkolaskut: OKOYFIHH, FI6257219410003816, aineistomuoto Finvoice
Paperilaskut: Helsingin Taksipalvelu Oy, Ostolaskut 12287A, PL 10, 57090 VISMA SCAN

Taksitilaukset
puhelimitse 0100 866 46 (soiton hinta 2,00 €/min + paikallispuhelumaksu)
netistä www.menevä.fi
Menevä-sovelluksella, jonka voi ladata sovelluskaupoista iTunes ja Google Play

Löytötavarat

Täältä lisätietoa siitä, mistä voit tiedustella autoon jääneitä tavaroita.

Löytötavarat

Täältä lisätietoa siitä, mistä voit tiedustella autoomme jääneitä tavaroita.

Ajankohtaista

Lue Helsingin Taksipalvelu Oy:n uusimmat kuulumiset täältä.

Ajankohtaista

Olemme yli 40 vuotta toiminut taksipalveluita tarjoava helsinkiläinen perheyritys.

YHTIÖMME OMA HENKILÖKULJETUSBRÄNDI MENEVÄ

MENEVÄ on henkilökuljetusalalla täysin uudenlainen vastuullinen kuljetuspalvelu. MENEVÄ-asiakkaat saavat suomalaisen turvallisen kuljetuspalvelun sovellustilauksena ja halutessaan vakiohintaisena. MENEVÄ-sovelluksessa on käytössä useita nykyaikaisia maksutapoja.

        

HENKILÖSTÖ

Katri Mustonen
Katri Mustonen
Toimitusjohtaja
040 832 9807
katri@helsingintaksipalvelu.fi
Mari Malmi
Mari Malmi
Toimistopäällikkö
050 597 7330
mari@helsingintaksipalvelu.fi
Epi Kapanen
Epi Kapanen
Toimistotyö, HR ja viestintä
050 336 3361
epi@helsingintaksipalvelu.fi
Soile Kulin
Soile Kulin
Palkanlaskenta ja taloushallinto.
041 519 5556
soile.kulin@helsingintaksipalvelu.fi
Timo Hodju
Timo Hodju
Ajovuorojärjestelijä
050 339 8095
timo.hodju@helsingintaksipalvelu.fi
Waldemar Toivio
Waldemar Toivio
Kuljettajarekrytointi, jatkokoulutus
050 555 4611
walde@helsingintaksipalvelu.fi
Cris Bujor
Cristian Bujor
Kuljettajien esimies
050 572 9735
cris@helsingintaksipalvelu.fi
Arto Peisa
Arto Peisa
Kuljettajien esimies
050 300 8987
arto.peisa@helsingintaksipalvelu.fi
Ilarion Mugachev
Ilarion Mugachev
Kalustovastaava D1-autot. Työsuojeluvaltuutettu
050 362 0362
ilarion.mugachev@helsingintaksipalvelu.fi
Toni Kolehmainen
Päivystäjä Toni Kolehmainen
Autojen kunnosta huolehtiminen, vuoronvaihdot, asiakkaiden yhteydenottojen vastaanottaminen. Toni aamuvuorossa.
0400 607 810
Arto Holopainen
Päivystäjä Arto Holopainen
Autojen kunnosta huolehtiminen, vuoronvaihdot, asiakkaiden yhteydenottojen vastaanottaminen. Arto iltavuorossa.
0400 607 810
Faruk Zeqiri
Faruk pitää huolta taksiautojen perusteellisestesta siisteydestä ja huoltotoimenpiteistä päivystäjän apuna.
050 415 5006